Özel Kdz Ereğli Sağlık Kabini Glutatyon Tedavisi

GLUTATYON NEDİR?

   Glutatyon insan vücudunda bulunan serbest radikaller ile birlikte vücutta bulunan reaktif oksijenin yok edilmesini sağlar.

 Oldukça güçlü bir antioksidan özelliği vardır. Glutatyon vücut tarafından üretilmekte olan ve bilinen en güçlü antioksidandır. Bu sebeple de oldukça önemlidir.

   Glutatyon antionsidanı içerisinde 3 tane aminoasit vardır.

   Glutatyon düzeyi vücutta yüksek tutulduğunda kişiler daha sağlıklı, performansı yüksek, hastalıkların korunması gibi birçok yönden daha iyi durumda olurlar. Bununla birlikte Glutatyonlar vücudun temel yapı taşı olan hücrelerin enerji merkezi olan mitokondrinin daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

   Glutatyon sürekli yaşanan hastalıkların dışında kronik seyreden hastaların belirtilerinin azaltılmasında oldukça önemli bir antioksidandır. Bu nedenle de Glutatyon bulunan besinleri tüketmek çok önemlidir. Bu besinler; soğan, sarımsak, peynir vb. kükürtlü gıdalarda bolca glutatyon bulunmaktadır.

   Glutatyon Eksikliği belirtileri Nelerdir?

 Yaş ilerledikçe vücudun ürettiği glutatyon miktarlarında da azalmalar görülmektedir. Vücutta bulunan toksin miktarlarında artış olması durumunda da glutatyon oranında ciddi azalma meydana gelir. Vücut için oldukça önemli olan bu antioksidanın azalması durumunda serbest radikaller yok edilemez ve vücuda ciddi zararlar verirler.

Glutatyon azaldıkça, toksin maddeler birikmeye devam eder ve vücutta glutatyon miktarı yüzde 70’in altına düştüğü zaman bağışıklık sisteminde ciddi problemler ortaya çıkmaya başlar. Daha sık hastalanmalar, Performans ve yaşam kalitesi düşüklüğü, daha sık ve ağır somatik ağrılar gibi belirtiler başlar

Vücutta Glutatyon Seviyesinin Düşmesine Sebep Olan Dış Faktörler Nelerdir? 

Glutatyon Serum Tedavisi Nasıl Yapılır ve Kaç Seans Yapılmalıdır?

Glutatyonun vücuda alınmasının en başarılı yolu damar yolu ile vücuda alınmasıdır. Uygulama ağrısız olarak damar yolu ile yapılır. Toplamda 10–15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır.

Glutatyon toz şeklinde flakonların içerisinde bulunur. Bu tozu steril saf su ile karıştırıp serum içerisine ekleyip bu şekilde vücuda verilmektedir.

Glutatyon ağız yoluyla alınamaz. Çünkü midede etkisini tamamen yitirir ve herhangi bir faydası olmaz.

Glutatyonunun damar yolu ile alınması sayesinde direkt olarak kana karışır. Bu sayede vücutta bulunan serbest radikaller ile hızlı bir şekilde savaşmaya başlayacaktır. Böylelikle vücut hücreleri korunması da sağlanmış olacaktır.

Toplamda en az 5  seans yapılmalıdır. Yılda 2 kez  tek doz şeklinde tekrarlanmalıdır. Birinci seanstan sonra hasta etkilerini görmeye başlar. 5 seans sonunda maksimumu faydayı ve etkisini hasta hissetmeye başlar.

Glutatyon Serum Tedavisi yaşlılık belirtilerini azaltır ve bunun yanında vücudun hastalıklara yakalanma oranını da düşürür.

Güvenliğiniz için kullanılacak olan glutatyon preperatlarının T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu doğrulayın!!!! Onaysız/Sahte preperatların uygulanmasına izin vermeyin.

Glutatyonun Vücuda Faydaları Nelerdir?