Özel Kdz Ereğli Sağlık Kabini 

Alfa Lipoik Asit(ALA) Uygulamaları

     Alfa lipoik asit, hücrelerde doğal olarak bulunan, vücudun fonksiyonlarını yerine getirmesi için gerekli olan enerji üretiminde kullanılan bir yağ asididir. Alfa Lipoik Asit (ALA), vücuttaki diğer antioksidanlarla birlikte hücrelerimizi oksidatif hasardan aktif olarak koruyan bir antioksidandır. Antioksidanlar vücudun gıdayı yakıp enerjiye dönüştürürken çıkan atık maddelerle yani serbest radikaller ile savaşan maddelerdir.

    İntravenöz yolla (IV) verilen Alfa Lipoik Asit, besinler enerji açığa çıkarken  oluşan atık ürünlerin “zararlı serbest radikallerin” temizlenmesine katkı sağlar.

    Diğer antioksidanlardan farkı hem yağda hem de suda çözünmesi. Böylelikle tüm vücutta etkinlik gösterir. Ayrıca serbest radikalleri – atıkları  temizlerken miktarı azalan antioksidanları yeniler ve tekrar aktif hale getirir. Bu yolla glutatyon miktarını arttırarak yeniler.

   Vücutta serbest radikallerin birikmesi, hücresel hasarın en önemli nedeni. Başlangıçta  vücut bunun üstesinden gelir, ancak zamanla onarım süreci zarar görür ve dokularımızı ve organlarımızı olumsuz yönde etkilemeye başlar.

   ALA IV uygulaması daha fazla hasarın oluşmasını önlemeye yardımcı. Bu durum  dışarıdan toksinlere, toza, bakterilere ve UV ışığına ,  aynı zamanda vücutta açığa çıkan  serbest radikallerin etkisi altında kalan cilt için de çok önemlidir.

   Alfa lipoik asit vücudumuzdaki her hücrede doğal olarak bulunur. Takviyesi, hücresel hasarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur ve ayrıca vücuttaki E vitamini ve C seviyelerini destekler. ALA, vücudun daha fazla enerji üretmesine yardımcı olarak bireylerin daha iyi ve daha uyanık hissetmelerini sağlar.

Alfa Lipoik Asit IV Uygulama Avantajları

IV yolla verildiğinde, ağızdan alıma göre yüksek oranda emilebilir.
Alfa Lipoik Asit Aşıları çok düşük toksisite seviyesine sahiptir, yani doğru doz uygulandığı sürece zarar verme riski yoktur.

IV takviyeleri doğrudan kan dolaşımına girdiğinden, sadece daha iyi emilmekle kalmaz, aynı zamanda hassas mideleri olan kişiler için daha uygundur. IV takviyeleri toksik değildir ve vücuttan kolayca atılırken, oral takviyeler mide iç yüzeyini tahriş edebilir.

Alfa Lipoik Asit IV Uygulama Endikasyonları